arçelik tv ekran morarması

arçelik tv ekran morarması

arçelik tv ekran morarması ledlerin ömrünün dolması sonucu 30.000 saat olan üretici firmanın belirlediği chip bir çalışma saat ömrünün dolması sonucu ekran önce maviye döner sonra ses var görüntü yok olur burada ledlerin değişimi ve sıfırlanması gerekmektedir tamircigeldi olarak zamandan ve sizin değerli işinizden geri kalmamanız için ekiplerimiz evinizde gelip ledleri değiştirmektedir aynı gün istanbul tüm ilçeleri aynı fiyat uygulanmaktadır 26 yıldır güvenilir kurumsal bir firma olarak önceliğimiz sizin televizyonsuz kalmamanız ister orjinal ister ithal led siz hangisini seçer iseniz ekibimiz o led ile gelmektedir evinizde arçelik tv ses var görüntü yok arçelik tv ekran morarması hatasını evinizde yapmaktayız bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler

video izleyiniz evinizde gelip yapıyoruz aynı gün orjinal malzeme ithal malzeme hangisini seçerseniz aynı gün gelip yapıyoruz 1 saat 20 dk sürüyor video izleyiniz Model : A55L 8752 5S

0533 505 60 90 Tıkla Hemen Arayın

0212 428 85 26 Tıkla Hemen Arayın

arçelik tv ekran mavi

Bu led bu tv modellerinden hepsinde aynı hata vermektedir : ARÇELİK A55L8752 5S, A55L8840 5B, A55L8840 5W, A55L 8740 5B – BEKO B55L8752 5S 55VLX7810BP, B55L8840 5B, B55L88405VV, B55L8740 – GRUNDIG 55CLX7745AP, 55VLX7730SP 55 VLX 7810 BP, 55 CLX 7720 BP, 55 CLX 7820 BP – ALTUS AL55L 8850 5B, AL55L88405B

Televizyon’da Ses Var, Görüntü Yok

Televizyonunuzun ekranına görüntü gelmiyor fakat ses geliyor ise bunun çok farklı sebepleri olabilir.

Akıllı televizyonlarda teknik hatalar, üretim kaynaklı hatalar, veya yanlış kablolama gibi basit hatalardan dolayı bile televizyonlarda ses var görüntü yok arızası olabilir. Televizyon açılıyor ama görüntü yok problemlerinde çoğu zaman televizyon dışı kaynaklı problemler de olabilmektedir.

Televizyonda ses var fakat görüntü yok ise yazımızı okuyabilir televizyonunuzda oluşabilecek ya da oluşmuş arıza ile ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Televizyonunuzda ses olup görüntü olmaması ile ilgili oluşabilecek problemler aşağıda listelenmiştir.

Kopuk Ya da Hasarlı Televizyon Kabloları

Televizyonunuz sinyali harici bir kaynaktan alıyor olabilir yani bir kablo kutusu veya DVD oynatıcıyı PlayStation, Digiturk vb. Televizyonunuz ile bu cihazlar arasında olan bağlantı kablosu kopmuş ya da hasarlı olabilir. Eğer ki televizyonunuza ses gelip görüntü gelmiyor ise bu İki cihaz arasındaki kabloyu özellikle kontrol etmeniz gerekmektedir.

Eğer ki kabloları elinizde hareket ettirdiğinizde görüntüde de oynamalar oluyor ise yani görüntü gidip geliyor ise kabloyu onarmak yerine doğrudan kablonun değişmesi gerekecektir. Kablo değiştikten sonra televizyonunuzda ki ses var görüntü yok problemi düzelecektir. HDMI Kabloları televizyonlarda en çok bozulan kablolardır bu sebeple özellikle HDMI kablosunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

Televizyon Ayarlarını Kontrol Edin

Siz farkında olmadan televizyonunuzun görüntü ayarlarını bozmuş olabilirsiniz bu işlemi siz yapmasanız da evinize gelen bir misafir bu ayarları değiştirerek televizyonunuza görüntü gelmesini engellemiş olabilir. Televizyonunuzun ayarlar grafik ve görüntü ayarlarına giderek televizyonunuzun ekrana görüntü vermek üzere tüm ayarların doğru olarak yapıldığından emin olmalısınız ayarlar ile ilgili bilgi sahibi değilseniz televizyonunuzun kullanım kılavuzunda görüntü ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

arçelik televizyon mavi ekran

Aydınlatma Grubu Arızası

Televizyonluk da görüntülü oluşabilmesi için panelin arkasında aydınlatma grubu bulunur bu grup Led ve benzeri olabilir. Günümüzde çoğu televizyon led ve floresan aydınlatma kullanmaktadır. Televizyonlarda ses var görüntü yok arızalarında en çok arızalanan parçalar LED’lerdir. Televizyonumuzda led değişimi yapılarak televizyonunuzun görüntüsünün gelmesini sağlayabilirsiniz. Led değişimi mutlaka profesyonel teknik servisler tarafından yapılmalıdır kullanıcıların tv ledlerini kendileri değiştirmesi televizyonlarda çok daha büyük problemlere yol açabilecektir. Televizyonlarda led değişimi yapılırken mutlaka orijinal LED ya da orijinal aydınlatma grubu kullanılmalıdır. Televizyonlarda orijinal LED kullanılmaması durumunda görüntü kalitesi tatminkar düzeyde olmayacak ve televizyonunuzun aydınlatma grubu kısa süre içerisinde tekrar arıza alınacaktır. Bunun en net çözümü televizyonunuzda orijinal aydınlatma grubu kullanmaktır.

Ses Var Görüntü Yok Arızası Tamiri Fiyatı

LCD, LED Plasma TV fark etmeksizin eğer ki arızanın televizyonunuzda olduğu kesinleşti ise, televizyon görüntü kararma şikayetinizin tamir ücreti için tamircigeldi randevu başvurmanız gerekmektedir. Her televizyon marka ve modelinde ses var görünü yok arızası tamir fiyatı değişebilmektedir.

arçelik televizyon ekran mavileşmesi

arçelik tv ekran morarması arızası, tv ekranın ( Panel ) ve yansıtıcı katmanların altında yer alan ledlerin ömrünü doldurup kısa devre yapması sonucu parlaklığını yitirmesidir. Parlaklığını yitiren led cipleri, yeterli akımı çekemez ve kısa devre yapar. Bu durum gerçekleştiğinde Ledlerdeki çipler çalışmaz ve ekrana ışık sağlayamaz. Kullanıcı Arçelik televizyonda ses duyar fakat görüntüyü alamaz. Çözüm olarak, komple led takımı değilmesi gerekmektedir. Bazı işgüzar teknik servisler lokal onarım yaparak arızayı gidermeden ertelerler. Ancak Kullanıcıdan sanki Ledleri değiştirmiş ücret isterler. Arçelik Televizyon Kullanıcılarının led değişiminde dikkat etmesi gereken hususlar,
1) Garanti süresi ne kadar veriliyor?
2) Gözünüzün önünde led değişimini kabul ediyorlar mı?
3) Çıkan parçaları size teslim ediyorlar mı?
4) Size bir sözleşme ya da garanti belgesi veriyorlar mı?
bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Komple led takımı değişen bir cihaz en az 3 yıl aynı arızayı yapmaz. Eğer 6 ay içerisinde aynı arıza tekrar eder ise ya lokal onarım yapılmıştır, ya da yapılan işlem doğru değildir. Led değişiminden önce besleme kartı ve diğer devreler kontrol edilmelidir. Müşteriye kartların fotografı çekilip bilgi verilmelidir. arçelik mavi ekran sorunu

Sadece led değişimi kimi ses var görüntü yok arızalarında yeterli olmayabilir.

Görüntü ayarları kontrolü

Kumandanızın “Menü” tuşuna basın “Görüntü” yazısı göreceksiniz. “Görüntü modu” satırına gelin. Kumandanızın sağ sol yön tuşu ile “Dinamik”e ayarlayın. Düzelme olmadıysa fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Bizi YouTube Den Takip Edin Tüm işlerimizi İzleyiniz Güncel ve aktif Olarak Sürekli Tamir Paylaşıyoruz.