arçelik tv ses var görüntü yok

arçelik tv ses var görüntü yok

Arçelik Tv ses var görüntü yok arızası, tv ekranın ( Panel ) ve yansıtıcı katmanların altında yer alan ledlerin ömrünü doldurup kısa devre yapması sonucu parlaklığını yitirmesidir. Parlaklığını yitiren led cipleri, yeterli akımı çekemez ve kısa devre yapar. Bu durum gerçekleştiğinde Ledlerdeki çipler çalışmaz ve ekrana ışık sağlayamaz. Kullanıcı Arçelik televizyonda ses duyar fakat görüntüyü alamaz. Çözüm olarak, komple led takımı değilmesi gerekmektedir. Bazı işgüzar teknik servisler lokal onarım yaparak arızayı gidermeden ertelerler. Ancak Kullanıcıdan sanki Ledleri değiştirmiş ücret isterler. 

0533 505 60 90 Tıkla Hemen Arayın

0212 428 85 26 Tıkla Hemen Arayın

video model : A32LB5313 izleyiniz

Arçelik Tv Ses Var Görüntü Yok Nasıl Yapılır

Bu led bu tv modellerinden hepsinde aynı hata vermektedir:AXEN AX032DLD12AT003-TM, AXEN AX032DLD12AT022-TSDM, AX032DLD12AT022-TM, AX032DLD12AT022-TSM, AXEN AX032DLD12AT022-TSDM, AX032DLD12AT022-TM
Beko 32 Ble 4300 Ba
SUNNY SN032DLD12AT022-TSDM, SUNNY SN032DLD12AT033-SM. SN032DLD12AT033-TM, SN032DLD12AT022-TSM, SN032DLD12AT022-SSM,SN032DLD12AT003-TM,SN032DLD12AT022-TM,SN032DLD12AT022-SSM,SUNNY SN032DLD12AT033-SM. SUNNY SN032DLD12AT033-TM, SUNNY SN032DLD12AT003-SM,
ARÇELİK A32-LB-4210, ARÇELİK A32-LB-4310, ARÇELİK A32-LB-5313 B32-LB-M310, ARÇELİK A32-LB-4210, ARÇELİK A32-LB-4310, ARÇELİK A32-LB-5313 32dld-12ata 32lb4310 , B32 LB 5313 , B32 LB 4310
REGAL LD32H4040 32″ LED TV

Arçelik Televizyon Kullanıcılarının led değişiminde dikkat etmesi gereken hususlar,
1) Garanti süresi ne kadar veriliyor?
2) Gözünüzün önünde led değişimini kabul ediyorlar mı?
3) Çıkan parçaları size teslim ediyorlar mı?
4) Size bir sözleşme ya da garanti belgesi veriyorlar mı?
bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Komple led takımı değişen bir cihaz en az 3 yıl aynı arızayı yapmaz. Eğer 6 ay içerisinde aynı arıza tekrar eder ise ya lokal onarım yapılmıştır, ya da yapılan işlem doğru değildir. Led değişiminden önce besleme kartı ve diğer devreler kontrol edilmelidir. Müşteriye kartların fotografı çekilip bilgi verilmelidir. Sadece led değişimi kimi ses var görüntü yok arızalarında yeterli olmayabilir.

Televizyonda ses var görüntü yok ne yapılmalı?

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi bazen televizyon da arızalanabiliyor. Bu arızalar teknik nedenlerden, hatalı fabrika üretiminden ya da yanlış kablo bağlantılarından kaynaklanabiliyor. Sorun ne olursa olsun, eğlenceli bir şeyler yaparken bunun kesintiye uğraması oldukça can sıkıcı.

Televizyonunuz aniden karardığında ilk aklınıza gelen güç kaynağındaki kesinti oluyor. Ancak görüntü yok ses varsa durum daha ciddi olabiliyor. Televizyonlarda en sık rastlanan sorunların başında görünün olmadığı ancak sesin olduğu durumlar geliyor. Böyle bir sorun kullanıcı hatasından kaynaklanmayıp, televizyonda bir problem olduğunu gösteriyor. Çünkü televizyon kumandasından yanlış bir tuşa basıldığında bu soruna neden olmuyor.

Televizyonun içindeki LED şeritlerden bazıları bozulduğunda televizyonda ölü görüntüler oluşmaya başlıyor. Sadece görüntüyle ilgili sorun olduğu için böyle durumlarda ses hala gelmeye devam ediyor.

Problemin LED şeritlerden kaynaklı olup olmadığını bazı kontrolleri yaptıktan sonra anlayabiliyorsunuz.

Televizyonunuzu harici uydu bağlantısıyla kullanıyorsanız bazen bağlantı kablosu çıkmış olabiliyor. Bu nedenle televizyonun HDMI girişini ve uydu cihazınızın bağlantı girişini kontrol etmeniz gerekiyor. Bazen küçük gözlü uydu alıcısı bağladığınızda cihaz arızalanabiliyor. Evinizde başka bir uydu cihazı varsa onu takabilir ya da anten bağlantısına geçip televizyondan görüntü geliyor mu kontrol edebiliyorsunuz. Yine uydu cihazıyla ilgili bir başka kontrol etmeniz gereken nokta televizyonunuzun girişleri oluyor. Televizyonunuzda AV1, AV2, HDMI1, HDMI2 gibi girişler varsa bu girişleri denemeniz faydalı olabiliyor.

Televizyonunuzun görüntüsünün olmamasının bir başka nedeni bilginiz dışında görüntü ayarlarının değiştirilmiş olması olabiliyor. Televizyon kumandanızdan “Menü”ye bastıktan sonra “Resim” bölümüne gidiyorsunuz. Buradan her şeyin doğru ayarda olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Özellikle parlaklık ve görüntü ayarları kısmı önemli ayarlar arasında bulunuyor.

Görüntü ve parlaklık ayarında bir sorun bulunmuyorsa televizyon sinyalini kontrol etmeniz gerekiyor. Sinyal sorunu varsa yine görüntü gelmeyebiliyor. Bunu kontrol etmenin en iyi yolu başka bir kanala geçmek oluyor. Diğer kanallarda görüntü varsa televizyonda bir problem bulunmuyor anlamına geliyor. Eğer bir sinyal sorunu yaşanıyorsa, bu durumda sorunun çözülmesini beklemekten başka bir yolu olmuyor. Sorunla ilgili bilgi almak için ise televizyonunuza bağlı olan kablo ya da uydu servisini arayabiliyorsunuz.

Bazen de televizyon ekranınızda kırık ya da hasar olabiliyor. Bundan dolayı da televizyonda görüntü olmayabiliyor. Aşırı sıcaklık ve elektrik dalgalanması dahil olmak üzere televizyon ekranına zarar verecek birçok etken bulunuyor. Televizyondaki fiziksel hasarı tespit etmek için kapattıktan sonra siyah ekranda dikkatlice inceleyerek sorunu bulabiliyorsunuz. Eğer televizyonda görüntü yok ses var sorunu hasarlı ya da kırık ekrandan kaynaklanıyorsa televizyon markanızın yetkili servisine başvurmanız gerekiyor.

Tüm bunları denedikten sonra hala televizyonda görüntü yok ancak ses varsa teknik bir sorun yaşıyorsunuz anlamına geliyor.

Televizyonda görüntü olmamasının diğer nedenleri nelerdir?

Televizyonunuzda görüntünün olmamasının birden fazla nedeni olabiliyor. Her ne kadar sadece LED şerit arızası gibi görünüyor olsa da farklı nedenlerden de kaynaklanabiliyor. Televizyonun ana kartı arızalandığında, panel arızası oluştuğunda, ekranda kırık olduğunda, uydu alıcınız ya da HMDI girişiniz bozulduğunda yine televizyonda görüntü kaybolabiliyor.

Televizyonda LED şerit arızası neden oluyor?

Televizyonda görüntülerin oluşmasını ekranın arkasında bulunan LED şeritler sağlıyor. Bu şeritler birkaç sıra halinde yer alıyor ve hepsi sağlıklı bir şekilde çalıştığında ekrandaki görüntüde bir sorun oluşmuyor. arçelik televizyon ses var görüntü yok

Televizyonun LED’lerinin hepsi arızalandığında ekran tamamen simsiyah görünüyor. Sadece birkaç şeritte sorun varsa görüntü tamamen gitmiyor ancak çok az bir görüntü oluyor.

Buradan LED arızasının televizyona gelen ışığı etkilediği sonucu çıkıyor. Televizyonunuzdaki görüntünün parlaklığı LED ışıklarının performansına bağlı oluyor.

Panel sorunu neden oluyor?

Bizi YouTube Den Takip Edin Tüm işlerimizi İzleyiniz Güncel ve aktif Olarak Sürekli Tamir Paylaşıyoruz.