Televizyonlardaki Ses Var Görüntü Yok Arızası

Televizyonlardaki Ses Var Görüntü Yok Arızası

Televizyonlardaki Ses Var Görüntü Yok Arızası Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza giren LCD televizyonlar, fonksiyonel özelliklere sahiptir. Kullanım olarak farklı deneyimler sunan bu ürünler, yanlış yapılan işlemler veya teknik hatalar nedeni ile arıza verebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken konu ise, alanında uzman bir tv servisi ile iletişime geçmek ve ürününüzün arızasını çözebilecek profesyonel bir ekipten yardım almaktadır.

Birçok marka LCD VE LED ekranlı televizyonlar da yaşanan ses var görüntü yok arızası, rutin olarak meydana gelmektedir. Yani televizyon dünyasında en yaygın yaşanan arızalardan biridir.  Televizyondan ses gelmesine rağmen görüntünün olmaması, ekranın kapkaranlık bir şekilde durması sorununa neden olan durumlardır. Genel olarak bazı markalarda sıklıkla karşılaşılan ses var görüntü yok arızası, birçok nedenden veya hatadan ötürü kaynaklanabilmektedir.

Güvenilir İşçilik ! Hemen Arayın ! Hızlı Garantili Tv Servisi

İstanbul Geneline Hizmet Veren LCD/LED/OLED/CURVED/4k TV Lerin Televizyonların Servisidir.

0533 505 60 90 – 0212 428 85 26 No’lu Çağrı Merkezlerimizden Ulaşabilirsiniz.

Ancak bu hatalar, tüm LCD televizyonlarında yaşanabilmektedir. Ses var görüntü yok arızasının nedenleri ise, üründen ürüne farklılık gösterebilmektedir. Arıza Nedenleri Board arızası: Farklı marka ve model de olan LCD televizyonlarda sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur. Board arıza, ürünün görüntü kalitesini düşürdüğü gibi, görüntüyü komple ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bu gibi durumlarda cihazdan ses geldiği halde görüntü alınmayabilir.

Ses var görüntü yok arızasının diğer bir nedeni ise, LCD televizyonlarının arkasında bulunan aydınlatmaların bozulmasıdır. Arka aydınlatmaların bozulması, cihazın görüntü vermesine engel olabilir. Ayrıca aydınlatmaların bozulması söz konusu arızanın yaşanma sebeplerinin başında gelmektedir. İnverter kartlarının yanması: Ses var görüntü yok arızasının nedenlerinden biridir. Ancak bu durum çok nadir olarak yaşanmaktadır. Garantili Televizyon Tamiri

Fakat görüntünün ortadan kalmasına ve televizyon ekranın hiçbir şekilde tepki vermemesine nedenle olabilir. İnverter kartların yanması, ürüne giden sinyal sistemine de zarar verebilir. Bu nedenle görüntü almanız imkânsız bir hale gelebilir. İnverter devresinin yanması: Ürüne gelen elektriğin düzensiz olmasından kaynaklanan bir arızadır.

Yanma olayının gerçekleşmesi, ses var görüntü yok sorununu da beraberinde getirmektedir. Garantisi bitmiş olan ürünlerinizi servisimize getirebilir ve kısa bir sür içerisinde arızanın çözülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca servisimizde yapılan tüm işlemler, güvenlik kontrolleri dâhilinde gerçekleştirilmekte ve ürününüze herhangi bir zarar gelmesi engellenmektedir.

Güvenilir İşçilik ! Hemen Arayın ! Hızlı Garantili Tv Servisi

İstanbul Geneline Hizmet Veren LCD/LED/OLED/CURVED/4k TV Lerin Televizyonların Servisidir.

Bizi YouTube Den Takip Edin Tüm işlerimizi İzleyiniz Güncel ve aktif Olarak Sürekli Tamir Paylaşıyoruz.