Yeni Pc Kurulumu

Yeni Pc Kurulumu
Yeni Pc Kurulumu

Yeni Pc Kurulumu Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlarda profesyonel onarımları sunuyoruz. Bilgisayarınızı inceleyeceğiz ve size doğru bir BÜYÜK tahmin vermeniz için kapsamlı bir teşhis edeceğiz. Yeni Pc Kurulumu

Yerinde yapılan çoğu onarım işlemini 3 saat içinde tamamlamaya çalışıyoruz. Herhangi bir onarım 3 saatten uzun sürerse teknisyenlerimiz bilgisayarınızı onarım için mağazamıza geri götürmenizi isteyebilir. Onarımın tamamlanması için bir parça (lar) sipariş edilmesi gerekmedikçe, mağazadaki çoğu tamirat 24-48 saat içinde tamamlanır. Herhangi bir gecikme ve profesyonel olarak bilgisayarınızı onarmak için ne kadar zaman alacağınız konusunda sizi bilgilendiririz.

Bilgisayarınızı Düzenleyin

Doğru Düzenleme Sadece Kendi Bilgisayarınızı Kuruyorsanız Elde Edebileceğiniz Bir Şeydir. Ne Kadar Performansa Ihtiyacınız Olduğunu Seçebilirsiniz. Hangi Özelliklerin Sizin Için Önemli Olduğuna Karar Verirsiniz Ve Tercihinizi Yaparsınız. Her Bir Ayrı Parçayı Seçebileceğinizi Ve Bunların Hepsini Bir Araya Getirebileceğinizi Bilirsiniz. Parçalarınızı Seçme Konusunda Bir Başlangıç Noktası Arıyorsanız Geniş Fiyat Aralıklarına Sahip Parça Listelerine Bakabilirsiniz. Buradaki Mevcut Tam Bilgisayarları Oluşturmayı Tercih Edebilir Ve Listelerden Parçaları Seçebilirsiniz Veya Kendi Listenizi Oluşturabilirsiniz.

Bilgisayar ve Dizüstü Bilgisayar Servisleri:

 • PC ÇÖKÜYOR VEYA DONDURUYOR
 • HATALI YAZILIM
 • VIRÜS VEYA CASUS YAZILIMI SORUNLARI
 • İNTERNET PROBLEMLERI
 • KAYBEDILEN VERILERIN ALINMASI
 • ŞIFRE KURTARMA
 • PC VE DIZÜSTÜ BILGISAYARLARDA DONANIM YÜKSELTME
 • DIZÜSTÜ BILGISAYAR EKRANININ DEĞIŞTIRILMESI
 • PC ÖNYÜKLEME YAPMIYOR VEYA MAVI EKRAN
 • BILGISAYAR KULLANIMI EĞITIMI
 • YENI PC KURULUMLARI
 • AĞ KURMA

Yeni Pc Kurulumu Satın Alırken, Herkes Marka Bilgisayar Ile Toplama Bilgisayar Arasında İkilemde Kalır. Ancak Kendi Bilgisayarınızı Yaratmak Sanıldığı Kadar Zor Değil. Şimdi Bir Bilgisayarın Nasıl Toplandığını Hep Beraber Görelim.

Hazır Toplanmış Bilgisayar Almanın Faydasından Çok Negatif Yanı Vardır Aslında. Size Sunulan Özellikleri Kabul Etmek Durumundasınızdır. Oyun Tutkunu Olan Birisi Hem Sabit Diskini Yüksek Tutmak, Hem Ekran Kartınından Daha Fazla Performans Beklemek Ve İşlemcisinin Hızının Da Tüm Bu Bileşenlere Ayak Uydurabilmesini İster. Hazırdan Aldığımız Bir Bilgisayar Bize Tüm Bunları Bir Arada Sunmuyor Olabilir. İstediğimiz Marka Donanım Parçalarını Kendimiz Monte Ettiğimizde Aslında Sistemden Daha Fazla Performans Alabiliyoruz. Elbette Herkesin PC Toplaması Sözkonusu Değil, Bunun İçin Ufak Da Olsa Bu İşin Tekniğini Bilmek Gerekiyor. Ancak Bunu Öğrenmek Sanıldığı Kadar Da Zor Değil.

Yeni Pc Kurulumu

Bir PC Toplamak İçin Işlemci, Anakart, Bellek (RAM) Modülleri, Grafik Kartı, Optik Sürücü, PC Kasası, Güç Kaynağı, Monitör, Speaker, Mouse Ve Klavyeye İhtiyacınız Var. Ancak Eğer Anakartınızda Entegre Grafik Varsa Ekran Kartı Almanıza Gerek Yok. Ancak Oyun Tutkunuysanız, Oyunlardan Daha Fazla Performans Bekliyorsanız, İyi Bir Ekran Kartı Edinmeniz Gerekiyor. Bunun Yanında Kasanızda Güç Kaynağı Hali Hazırda Geliyorsa, Ayrıca Bir Güç Kaynağı Almanıza Gerek Yok. Pek Çok Bilgisayar Kasası, Yanında Güç Kaynağıyla Beraber Geldiğinden Büyük Olasılıkla Ayrıca Güç Kaynağı Almak Zorunda Kalmayacaksınız. Ancak Unutmamak Gerekir Ki Hazır Gelen Bu Güç Kaynakları Sadece Giriş Seviyesi Kullanıcılarını Tatmin Edebilir. Yani PC’nizin Daha Fazla Güç İhtiyacı Olduğunda Kasanızla Beraber Gelen Güç Kaynağınız Yeterli Gelmeyebilir. Bu Durumda Daha Güçlü Bir Power Supply Yani Güç Kaynağı Almanız Gerekiyor.

Yeni Pc Kurulumu PC Kasasını Açtığınızda İçinde Vidaların Olduğu Bir Pakete Rastlayabilirsiniz. Bu Vidaları Daha Sonra Kullanmak Üzere Bir Kenara Bırakıyoruz. Eğer Güç Kaynağınız Kasaya Tam Olarak Oturmazsa, Güç Kaynağını Bir Yana Bırakalım. İlk Önce, Anakartınızın Paketini Açın. Kasanın Arka Levhası Çok Önemli. Arka Levhaların, Bağlayıcıların Ve Önemli Portların Rahat Akışı Sağlanabilmesi Açısından Engel Oluşturmaması Gerekiyor.

Yeni Pc Kurulumu

1. Anakart

Anakartı Kasaya Uydurmak Için, Öncelikle Anakartınızı Kasaya Vidalayın. Anakartınızı Anakart Paneline Yerleştirirken, Anakartın Tam Olarak Kasaya Oturup Oturmadığına Dikkat Edin. Yanlış Vida Kullanımında Vidanız Vida Deliğinde Sıkışabilir, Sık Rastlanılan Bir Durum Olduğundan Bu Konuda Da Dikkatli Olmanız Gerekiyor. Vidaları Çok Sıkıştırdığımızda İse Ekran Kartından Ya Da Diğer Entegre Kartlardan Yana Sorun Çıkabilir. Bu Nedenle Vidaları Çok Fazla Sıkıştırmanıza Gerek Yok. Vidaların Doğru Yere Takıldığına Emin Olmanız Şu Adımda Yeterli.

2. İşlemci

Yeni Pc Kurulumu

Hangi İşlemciyi Aldığınıza Bağlı Olarak Bu Adım Değişiklik Gösterebilir.

Intel İşlemciler: CPU‘nun Kaldıracını Öncelikle Özgür Bırakmanız Gerekiyor. Sonra İşlemcinin Köşelerinde Bir Altın Üçgen Bulacaksınız. İşlemcinin Sokete Uydurulması İse Bir Sonraki Adım.

AMD İşlemciler: AMD Işlemcilerle, CPU Soketinin Kaldıracını Açıyoruz. İntel İşlemcilerde Olduğu Gibi AMD Işlemcisini De Soketine Uydurmaya Çalışıyoruz. İşlemciyi Yumuşak Şekilde Soketine Monte Etmelisiniz. Bu Adımdan Sonra Kaldıracı Eski Haline Getirebilirsiniz.

3. CPU Fan

Yeni Pc Kurulumu

Eğer AMD İşlemci Aldıysanız, CPU Soğutucusunu Takmanız Oldukça Kolay. Yapmanız Gereken Sadece Anakartın Merkezine Doğru Olan Kaldıraçla İşlemci Üzerinde Soğutucuyu Yerleştirmek. Son Olarak, Fan Bağlantısını Anakarta Bağlamanız Gerekiyor. İntel İşlemcilerde İse Durum Biraz Daha Karışıyor. CPU Soğutucusunu, Tutturucularla Soketi Çevreleyen Deliklere Bağlayan Köşelere Oturtun. Tutturucuları Yerleştirirken Üzerine İyice Bastırın. Bu Tutturucular Yerine Oturduğu Anda Bir Klik Sesi Duymanın Gerekiyor. Daha Sonra Fanla Anakart Arasındaki Bağlantının Kurulmasıyla Bu İşlemi De Tamamlamış Olacaksınız.

4. Optik Sürücüler

Yeni Pc Kurulumu

Optik Bir Sürücüyü Kasaya Takmak İçin, Önce Kasanın Önünde Yerleştirmek İstediğiniz Yerdeki 5.25-Inç Boyundaki Kapağı Kaldırın. Bu Kapağın Ilerisinde De Metal Bir Tabaka Bulma İhtimaliniz Var; Eğer Varsa Onu Da Çıkarın. Ve Bu Adımdan Sonra Optik Sürücünüzü Kasanın İçine Doğru Yavaşça İtin. Sonra Vidalarını Tek Tek Sıkın Ve Aygıtın Tam Olarak Yerine Oturup Oturmadığına Emin Olun. Bunun Yanında Disket Sürücüsü Ya Da İlave Bir Optik Sürücü De Kasanınıza Monte Edebilirsiniz. En Son Olarak Da Bu Aygıtları IDE Ve Disket Sürücü Kablolarını Anakarta Bağlayın. Eğer İki Optik Sürücü Kullanıyorsanız, Hava Dolaşımının Tam Olarak Sağlandığından Emin Olun. Tam Olarak Alta Alta Gelen İki Aygıt Birbirini Çok Isıtabilir. Bilgisayar teknik destek yerinde hizmet 7/24

5. Sabit Disk

Sabit-Disk

Sabit Diskleri Kasaya Monte Ederken Son Derece Bu İşe Özen Gösterilmesi Gerekiyor, Zira Sabit Diskler Yapıları İcabı Hassastır Ve Kolayca Zarar Görebilir. Ayrıca Sabit Diski Takmanız İçin Kasadan Kapak Çıkarmanıza Gerek Yok. Kasanın İçinde Optik Sürücülerinin Altında 3.5-Inç Boyutunda Kendine Ait Bir Yeri Var; Sabit Diski Buraya Monte Edeceksiniz. Sabit Diski Yerine Yerleştirirken Fazla Sarsmamaya Dikkat Edin. Son Olarak Da SATA/IDE Kablosuyla Sabit Diskinizi Ve Anakartınızı Bağlayın.

6. Bellek (Memory)

Bellek-Memory

Intel Ve AMD Tabanlı Pek Çok Anakart DDR2 Belleği Desteklediğinden, Bellekleri Anakarta Yüklemek İçin Tek Bir Yol Var. Bellek Modüllerini, Anakartın Üzerindeki Slotlara Yerleştiriyoruz. Yalnız Bunu Yaparken Hassas Davranmamız Gerekiyor. Eski Ateri Kasetlerinin Aterideki Kaset Slotuna Takılmasına Benzer Şekilde, Bellek Modülleri De Anakarttaki Slotlara Takılır. Eğer İki Tane Homojen Belleğiniz Varsa, İkisini De Aynı Renkteki Slotlara Yerleştirin. Bu Sayede İki Bellek De Dual-Channel Modunda Çalışabilir.

7. Diğer Kartlar

Diger-Kartlar

Anakartınıza Takabileceğiniz Aslında Piyasada Bulunan Pek Çok Kart Var. Bunlardan Bazıları İse Ethernet Kartı, TV Kartı, Wi-Fi PCI Kartları, Ses Kartı Ve Ekran Kartı. Önce Slotların Başındaki Ve Sonundaki Kapakları Açın, Daha Sonra Kartınızı Yavaşça Bu Slota Sokun. Tam Olarak Oturana Kadar Da Baskı Uygulayın. Ardından Kartın Tam Olarak Oturduğuna Emin Olduğunuzda İşlem Tamamdır. Ancak PC’niz Bu Kartı Algılamazsa, Tekrar Kartı Çıkarıp Takmayı Deneyin Ve Slota Tam Yerleştiğine Emin Olun.

8. Ön Panel

On-Panel

Power, Reset Butonları Ve Sabit Diskin Çalıştığını Gösteren Işığın Çalışması İçin Gerekli Bağlantıları Yapmanız Gerekiyor. Kabloları Doğru Pin’e Yerleştirmek İçin, Anakartın Kitapçığını Incelemeniz Gerekiyor. Burada Hangi Pin’in Nerede İşe Yaradığını Kolayca Görebilirsiniz. Aynı Şekilde Kasanın Önünde Olan USB Girişleri İçin De Bu İşlemlerin Yapılması Gerekiyor. Bunun Dışında Anakartınızın Kitapçığında Belirtilmeyen Hiçbir Bağlantıyı Yapmaya Çalışmayın, Bu Donanımlarınıza Zarar Verebilir. Anakartın Kitapçığını Okumak Son Derece Önemli, Bu Adımı Atlamayın.

9. Güç Kaynağı

Guc-Kaynagi

Eğer Kasanızda Güç Kaynağı Hazır Gelmediyse, Ya Da Varolan Güç Kaynağını Değiştirmek İstiyorsanız Öncelikle Varolan Güç Kaynağını, Vidalarını Sökerek Kasadan Çıkaracaksınız. Bundan Sonra, Güç Bağlantılarını Sırasıyla ‘-20/24-Pin, 4/8-Pin 12 V, Ekran Kartı, Optik Sürücü, Disket Sürücü, Sabit Disk Ve Kasa Fanları’ Şeklinde Bağlayın. Güç Kablolalarını Bir Yerde Toplayın; Kasaiçindeki Hava Dolaşımına Engel Olmaması Önemli. Zira Hava Dolaşımı Engellendiğinde, Kasaiçindeki Donanımlarınız Çok İsınabililir, Bu Da Donanımlarınızın Ömrünü Oldukça Kısaltır. Ancak İşlemci, Bellek Ve Grafik Kartları Sıcaklıktan Çok Daha Fazla Etkilenirler Ve PC’niz Stop Edebilir. Ve Şimdi Kasanın Kapaklarını Kapatabilirsiniz.

10. Son Bağlantılar

Son-Baglantilar

Klavye Ve Mouse’unuzu PS/2 Ya Da USB Bağlantısına Takın. Monitör Görüntü Kablosunu Ekran Kartı Ya Da Anakartın Üzerinde Yer Alan D-Sub/DVI Portuna Bağlayın. Sonraki Adımda Mikrofon Ve Hoparlörünüzü Kasadaki Audio Jack‘lere Bağlayın. Monitör, Güç Kaynağı Ve Yazıcı Gibi Çevresel Birimlerin Güç Kablolarını Da Bağlayın. Bunun Ardından İstediğiniz Bir İşletim Sistemini PC’nize Kurun Ve Donanımlarınızın Sürücülerini Bu Donanımların Yanında Gelen CD’lerden Ya Da İnternetten İndirin Ve Yükleyin.

İşte Şimdi Yepyeni Bir PC’niz Var, Hem De Sizin Eseriniz! Eğer Sorun Varsa Arayın Ekiplerimiz Gelip Müdahale Etsinler Sorunu Kesin Çözeriz

Bizi YouTube Den Takip Edin Tüm işlerimizi İzleyiniz Güncel ve aktif Olarak Sürekli Tamir Paylaşıyoruz.