Ağ sunucular

Ağ sunucular Ayrıca, bir veya daha fazla bilgisayar sisteminizi değiştirme veya yükseltme zamanı geldiğinde, size özel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere – ucuz ve pis bileşenleri kullanmadan uygun fiyata – yeni güvenilir bilgisayar önere biliriz. Ekonomik Bilgisayar Onarımları, tedarik edilen ve kurulan tüm yeni makineler için de bir garanti sağlayacaktır. onanım Güncellemeleri

ağ sunucular

Evinizde bir ağ kurmayı düşünüyor musunuz? Bilgisayar Onarımlarındaki teknisyenlerimiz, evinizde 100 güvenlik ile istediğiniz kadar çok bilgisayar arasında her şeyi paylaşmanıza izin verecek güvenli bir kablosuz ağ kurabilir.

Ev Ağı

Bilgisayar tamir ve ağımız, 9 ilin üzerinde bir kablosuz ağı koruyan sağlam bir ağ uzmanları ekibine ev sahipliği yapar. Size hızlı, güvenli ve güvenli bir ev ağı kurabilir veya sahip olabileceğiniz herhangi bir ev ağı sorununu çözebilirsiniz. Bilgisayar tamir ve ağ ekibimiz, önde gelen, uygun maliyetli ürün üreticileriyle çalışır ve ev ağınızı bugünün ve yarının ihtiyaç duyduğu yere getirmenin en iyi yöntemlerine yardımcı olabilir.ağ sunucular

Uzaktan Destek

Bilgisayarla ilgili sorunlarınız varsa, bilgisayar onarım ve ağ ekibimizi arayıp sisteminize erişim izni vermeniz yeterlidir. Bu, aksama süresini önemli ölçüde azaltır ve acilen veya olmasın her durumda hızlı sonuçlar verir! Virüs kaldırma, yazılım sorunları, güncellemeler ve daha pek çok konuda yardımcı olabiliriz. ağ sunucular

Çoğu durumda, bilgisayarınızı açabilir ve Internet’e erişebilir duruma getirirse, bilgisayar tamir ve ağ ekibimiz ihtiyacınız olan uzaktan destek sağlayabilir!

Ağ Kurma Ve Destek Hizmetleri

  • Göbekler ve Anahtarlar
  • Ağ Kablolama
  • Ağ Güvenliği Testi
  • Saldırı Tespiti Sistemleri (IDS)
  • Yönlendirici Yapılandırması
  • Duvar Tipi Krikolar / Panelleme
  • Güvenlik duvarları
  • Sanal Özel Ağ (VPN)

Peki işletmenize yönelik ağ hizmetleri ararken kim kime dönüyorsunuz? Bu görevi profesyonel ve yetkili bir şekilde üstlenebilen nitelikli bir uzman bulmak zor bir görev olabilir. Size yardım teklif edelim.

Profesyonel ekiplerimiz 7/24 istanbul avrupa ve Anadolu yakasında hizmet vermektedir Gece veya Gündüz Arayın Hizmet alınız.

Sunucu Türleri

Farklı kullanım alanları olan sunucuların belli başlı türleri şunlardır;

Ev sunucusu: Sınırlı kullanım ihtiyacına sahip sunucular genellikle bu kategoriye girer. Çok gelişmiş olmayan donanım ihtiyaçları sayesinde düşük maliyetli bir alternatif olarak kabul edilebilir. Bunun yanı sıra akıllı ev sistemlerinin gelişmesiyle güvenlik, iklimlendirme, aydınlatma gibi ev içi ihtiyaçları yöneten sistemler de ev sunucuları kullanmaya başladı.

Ağ sunucusu: Tüm sunucu türleri arasında en yaygını olan ağ sunucularının temel görevi, internet protokolü üzerinde web sitelerini barındırmak ve bu web sitelerine erişim sağlamaktır.

Uygulama sunucusu: Sadece belli bir uygulamanın veya yazılımın çalıştırılması için kullanılan sunuculardır. Bu uygulamalar son kullanıcının erişerek işlem yaptığı uygulamalar olabileceği gibi son kullanıcıya kapalı, sadece diğer sunucuların farklı bilgilere erişmek için kullandığı sunucular da olabilir.

FTP sunucusu: File transfer protocol üzerinden cihazlar arasında dosya aktarımı yapmak için kullanılan sunuculardır. Yaygın olarak “dosya sunucusu” olarak da bilinirler.

Veri tabanı sunucusu: MySQL veya MSSQL gibi özel veri tabanı yazılımlarını kullanan, veri tabanında yer alan verilerin saklaması ve dağıtımını yapması için kullanılan sunuculardır.

Oyun sunucusu: Son dönemlerin popüler oyunlarının büyük kısmı online çok oyunculu oyunlardan oluşuyor. Tüm bu oyunlar özel oyun sunucuları üzerinde çalışır ve oyuncuların hem eş zamanlı, hem de kesintisiz bir şekilde oyun tecrübesini yaşamasını sağlarlar.

İletişim sunucusu: Anlık mesajlaşma uygulamaları yardımıyla mesafe bağımsız bir şekilde iletişimi sağlayan sunuculardır. Tüm iletişim tek bir sunucu üzerinden kullanıcılara iletilebildiği gibi, farklı coğrafi konumlardaki birden çok sunucu üzerinde dağınık şekilde de konumlandırılabilir.

DNS sunucusu: Domain name server yani alan adı sunucusu, internete bağlı cihazların IP adreslerini ve bu IP adreslerinin yönlendirildiği alan adlarının kayıtlarını tutan, bir anlamda web trafiğini yöneten ve yönlendiren özel sunuculardır.

Sanal sunucu: Bir sunucu sistemi üzerinde sanallaştırma yöntemi ile birden fazla bağımsız ve izole sunucu barındırmak mümkün. Tek bir sunucu üzerinde birden fazla işletim sistemi çalışmasına olanak veren bu yapıda her bir sanal sunucu, gerçek bir sunucu gibi çalışır.

Kurumsal firmaların ağ ve sunucu altyapılarında kullanılan servislerin çözümlemeye yönelik verimli şekilde çalışabilmesi için gerekli uygulamaların titizlikle seçilmesi gerekir. Böylelikle sunucu uygulamalarının oluşumu sağlanmış olur. Ayrıca gereksiz ağ veya sistem hataları en aza çekilerek akışın standart bir şekilde devam etmesi sağlanır.

Ağ sunucular

DNS Sunucu Kurulumu

DNS (Domain Name System) host isimlerini IP adresine çeviren karışık yapıdaki veri tabanıdır. Böylece akla gelmesi zor olan IP adreslerinin yerine daha basit olarak bilinen host isimleri kullanılır. DNS sunucusu kurduğumuz müşterilerin ağlarındaki bilgisayarlar daha anlaşılır ve kolay bir yapı oluştururlar.

Ağ Loglama Çözümleri

Yasa ve düzenlemeye göre firmalar kendi iç yapılarındaki ağlarında dağıtılmış olan IP bilgilerini kullanıma girdiği tarih ve saatten itibaren bilgisayarlarının MAC adres bilgileri ile birlikte kayıt altına almak zorundadırlar. Bu düzenleme doğrultusunda tüm ağ trafiğini istediğiniz gibi analiz etmenizi sağlayan çözümlemeyi sağlamış bulunuyorsunuz.

Ağ İzleme Çözümleri

Bu sistem, kendi iç yapılarında oluşan hata veya yavaşlık durumlarıyla ilgili ya da oluşabilecek kesinti anında ağ yöneticisini SMS, E-posta yada oluşturulan monitoring sistemi sayesinde haberdar edebilmektedir.

Merkezi Yönetim Çözümleri

Bilişim Teknolojisiyle yaşadığımız bu dönemde merkezi yönetim çözümleri şirketler için önemli bir hal almış durumdadır.  Merkezi yönetim oluşan problemleri azaltmak ve çözümlemek adına müşterilere sunduğumuz hizmetimizdir.

Bizi YouTube Den Takip Edin Tüm işlerimizi İzleyiniz Güncel ve aktif Olarak Sürekli Tamir Paylaşıyoruz.